انتخابات باید مقدمه بزرگی برای رشد اقتدار نظام باشد
"سیرنیوز": نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم رعایت اخلاق سیاسی در رقابت‌های انتخاباتی، اظهار داشت: انتخابات باید مقدمه بزرگی برای رشد اقتدار نظام باشد.

 حجت‌الاسلام احمد سالک در گفتگو با خبرنگار سیرنیوز، یادآور شد: کاندیداها باید در شعار، شعور، عمل، گفتار و بیان، تابع ولایت باشند و این مسئله در عملکرد آنها مشخص می‌شود که آیا در گذشته واقعا عامل اجرای دستورات مقام ولایت بوده‌اند یا خیر.


نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به ضرورت حفظ اخلاق سیاسی کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: منتخبان باید خود را در محضر خدا و مردم ببینند و مر اخلاق دینی را رعایت کنند و به حقوق دیگران تجاوز نداشته باشند.

وی ادامه داد: کاندیدای انتخابات باید رعایت حقوق مردم، اجرای قانون، حرکت بر اساس ضوابط قانونی، ارتباط با مردم، تدبیر و مدیریت را در برنامه‌های انتخاباتی خود داشته باشند.

نماینده مردم اصفهان با بیان اینکه کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری باید برنامه‌محور باشند و بر اساس سلایق فردی با مردم ارتباط نداشته باشند، اضافه کرد: کاندیداها باید برنامه‌‌های منطقی و قوی با دو ویژگی آرمان‌گرایانه و انطباق با واقعیت‌های اجتماعی داشته باشند و چنانچه خارج از این چارچوب حرکت کنند، ممکن است دچار مشکل شوند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برنامه‌های کاندیدا باید دشمن را مأیوس و کشور را خودکفا کند، بیان داشت: چنانچه دشمنان ما نسبت به کاندیدایی امیدی داشته باشند، مطمئنا به سمت خودکفایی نخواهیم رفت، بنابراین برنامه ‌محوری هر یک از کاندیدا باید به گونه‌ای باشد که دشمن را مأیوس‌تر و رشد و خودکفایی را در راه پیشرفت و عدالت رقم بزند.

سالک با بیان اینکه ورود به بحث تبلیغات انتخابات نباید الگوی غربی داشته باشد، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم‌هایی که پیش‌ روی کشور وجود دارد، ورود به تبلیغات ضرورتا باید هر چه ساده‌تر و تنها در جهت معرفی برنامه‌ها و سوابق کاندیدا صورت گیرد و از هرگونه هزینه‌‌های زائد باید پرهیز شود که خود آن نقطه منفی برای کاندیدا محسوب خواهد شد و در بعد تبلیغاتی انطباق با سبک دینی باید مد نظر گرفته شود.

نماینده اصفهان تصریح کرد: کاندیدای ریاست جمهوری باید اخلاق سیاسی را با معیارهایی که در قانون اساسی، قانون انتخابات و فرامین مقام معظم رهبری رعایت کنند، چرا که دوری از این معیارها سبب سقوط افراد خواهد شد.

سیرنیوز
:: برچسب‌ها: نماینده, جوانان, ولایت, فرهنگی

نویسنده : موسسه فرهنگی قرآن و عترت ریحانه الحسین سلام الله علیها
تاریخ : ۱۳٩٢/٢/۱٦