بعد از سالها کرنش و تسلیم؛ موتور هسته ای اصلاحات تازه روشن شد

تریبون خاندان هاشمی رفسنجانی طی مطلبی نوشت: بی‌گمان مهم‌ترین چالش یک دهه اخیر سیاست خارجی ایران موضوع پرونده هسته‌ای کشورمان بوده و نکته آنکه این پرونده تبعات و تاثیرات مختلفی بر حوزه‌های دیگر هم باقی گذاشته و آن را به مهم‌ترین موضوع حال حاضر عرصه سیاست‌ورزی ایرانی تبدیل کرده است. حال هنگامه‌ای که پرونده به فرازهای حساس خود نزدیک شده و تمامی نگاه‌ها به این مناقشه جلب شده است موعد انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم هم فرا رسیده و یکی از کاندیداهای حاضر در انتخابات، مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای جمهوری اسلامی و دبیر شورای عالی امنیت ملی است. سعید جلیلی حتی پس از آنکه نامزدی خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام داشت به دیدار کاترین اشتون رفت اما همگان می‌دانند که مشغله‌های فراوان انتخاباتی نمی‌تواند انرژی وی را به‌طور مطلوب و بایسته و شایسته مصروف به هر دو حوزه کند.

این رسانه در بخشی دیگر با ادبیات شیفتگان پیشرفت در بحث هسته ای نوشت: سوال این است که در این بحبوحه حساس تکلیف پرونده هسته‌ای در غیاب این دو چه می‌شود و آیا این دورمانی در راستای تامین منافع ملی است؟ 

روزنامه آرمان در ادامه نوشت: حساسیت این پرونده در این برهه حساس بیش از مقولات دیگر است و لزوم توجه به این نکته نباید به فراموشی سپرده شود چرا که منافع ملی و جایگاه خطیر آن مقدم بر هر فرد و طیف و هر گزاره‌ای است و نباید خلط مبحث خدشه‌ای به این اهم وارد سازد.

این تظاهر به دغدغه و دلسوزی رسانه اصلاح طلب آرمان برای موضوع هسته ای کشور در حالی صورت می گیرد که تیم هسته ای در دولت اصلاحات بیشترین کرنش را در مقابل زیاده خواهی های غرب داشته است و حتی فعالیت های هسته ای را در برهه ای به در خواست غرب متوقف کرده است.

از سوی دیگر مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری اخیرا با حضور در نشستی خبری در دفتر پایگاه خبری "بی باک" در پاسخ به این سئوال که؛ " شما گفتید می توانیم در قبال لغو ادامه غنی سازی 20 درصد امتیازاتی بدست بیاوریم. این امتیازات همان کاهش تحریم هاست و مردم خواستار کاهش تحریم ها هستند اما آیا مردم برای اینکه تحریم ها کاهش یابد راضی اند که غنی سازی 20درصد لغو شود؟" اظهار داشت: به دانش فنی غنی سازی اورانیوم 20% دست یافته ایم اما می توانیم برای لغو تحریم ها از غنی سازی دست بکشیم!

وی در ادامه همچون سایر اصلاح طلبان مرعوب از غرب افزود: آنها ( غربی ها) می توانند از لحاظ پدافندی مراکز هسته ای را بزنند البته به غیر از فردو که در دل کوه قرار گرفته است لذا می گویند تعطیل کنید.

حال با این توصیفات چگونه رسانه های اصلاح طلب به یکباره دلسوز پیشرفت های هسته ای کشور شده اند و اشتغال به فعالیت های انتخاباتی برای یکی از کاندیدای ریاست جمهوری را نگران کننده تلقی می کنند؟!

/ 0 نظر / 10 بازدید