انتخابات باید مقدمه بزرگی برای رشد اقتدار نظام باشد

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به ضرورت حفظ اخلاق سیاسی کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: منتخبان باید خود را در محضر خدا و مردم ببینند و مر اخلاق دینی را رعایت کنند و به حقوق دیگران تجاوز نداشته باشند.

وی ادامه داد: کاندیدای انتخابات باید رعایت حقوق مردم، اجرای قانون، حرکت بر اساس ضوابط قانونی، ارتباط با مردم، تدبیر و مدیریت را در برنامه‌های انتخاباتی خود داشته باشند.

نماینده مردم اصفهان با بیان اینکه کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری باید برنامه‌محور باشند و بر اساس سلایق فردی با مردم ارتباط نداشته باشند، اضافه کرد: کاندیداها باید برنامه‌‌های منطقی و قوی با دو ویژگی آرمان‌گرایانه و انطباق با واقعیت‌های اجتماعی داشته باشند و چنانچه خارج از این چارچوب حرکت کنند، ممکن است دچار مشکل شوند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برنامه‌های کاندیدا باید دشمن را مأیوس و کشور را خودکفا کند، بیان داشت: چنانچه دشمنان ما نسبت به کاندیدایی امیدی داشته باشند، مطمئنا به سمت خودکفایی نخواهیم رفت، بنابراین برنامه ‌محوری هر یک از کاندیدا باید به گونه‌ای باشد که دشمن را مأیوس‌تر و رشد و خودکفایی را در راه پیشرفت و عدالت رقم بزند.

سالک با بیان اینکه ورود به بحث تبلیغات انتخابات نباید الگوی غربی داشته باشد، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم‌هایی که پیش‌ روی کشور وجود دارد، ورود به تبلیغات ضرورتا باید هر چه ساده‌تر و تنها در جهت معرفی برنامه‌ها و سوابق کاندیدا صورت گیرد و از هرگونه هزینه‌‌های زائد باید پرهیز شود که خود آن نقطه منفی برای کاندیدا محسوب خواهد شد و در بعد تبلیغاتی انطباق با سبک دینی باید مد نظر گرفته شود.

نماینده اصفهان تصریح کرد: کاندیدای ریاست جمهوری باید اخلاق سیاسی را با معیارهایی که در قانون اساسی، قانون انتخابات و فرامین مقام معظم رهبری رعایت کنند، چرا که دوری از این معیارها سبب سقوط افراد خواهد شد.

سیرنیوز

/ 0 نظر / 6 بازدید