دولت بعدی مشکلات بسیاری را در پیش خواهد داشت

عطاءالله حکیمی در گفت وگو با خبرنگار سیرنیوز با اشاره به اینکه سفرهای استانی هیات دولت مشکلاتی را برای دولت آینده ایجاد خواهد کرد، تصریح کرد: چون تمام تعهداتی را که دولت فعلی ایجاد می کند بدون پشتوانه است و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

 
نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس گفت: سفرهای استانی هزینه های بسیاری را بر دوش دولت خواهد گذاشت و توقعاتی را در مردم ایجاد می کند.
 
وی افزود: در دو دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد در ارتباط با مصوبات بی رویه و بدون برنامه عمل شده است و مصوبات پشتوانه و برنامه ریزی مناسبی نداشته و از کنترل خارج شده است به همین دلیل دولت بعدی چالش خیلی جدی خواهد داشت.
 
حکیمی ادامه داد: دولت 12 هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است یعنی دولت یازدهم با هر میزان قدرت بیاید چالش جدی خواهد داشت.
 
این نماینده مجلس گفت: دولت آینده می تواند مصوبات سفرهای استانی دولت فعلی را عملیاتی نکند و دلیلی ندارد که مصوبه ای که بدون پشتوانه است عملیاتی بشود به همین دلیل دولت آینده باید با همراهی مجلس در این خصوص تصمیم اساسی بگیرد.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: به عنوان مثال یکی از مصوبات هیات دولت این است که آب دریای خزر به سمنان منتقل بشود که این مصوبه اصلا امکان عملیاتی شدن ندارد.
 
وی در انتقاد از سفرهای استانی هیات دولت، اظهار داشت: ما باید به جای این که وقت بگذاریم و استان به استان و شهرستان به شهرستان بگردیم و 400 هزار نامه جمع کنیم، بیایم و توانمندی هر شهرستان و استان را شناسایی کنیم و برای آن ها برنامه ریزی کنیم.
 
حکیمی در پایان اذعان داشت: اشتباه از مجلس هشتم شروع شد بطوریکه مجلس هشتم باید محکم جلوی دولت وقت می ایستاد بطور کلی زمانی بی قانونی ها شروع شد که دولت وقت مصوبات قانونی را اجرا نکرد.
/ 0 نظر / 6 بازدید