قالیباف؛ اجی مجی...

بسمه تعالی

گفتگوی پنجم عماریون با تئوریسین جوان اصولگرایان؛ آقای فرشید حیدری سخنران ولایی که دیگر آوازه اش در همه جا به خاطر قدرت فن بیان بالا و به کارگیری اصطلاحات نو و بدیع پیچیدهومصاحبه با او جذاب و دلنشین است.و تماس هایی که مخاطبان با ما دارند از کلمات نو و اصیل که در حال وارد شدن در گفتمان سیاسی است رضایت دارند و در حقیقت ایشان در حال شکل دادن به یک گفتمان جدید سیاسی با تکیه بر اسلام و ایران هستند . حال اگر این مصاحبه را با دقت بخوانید با نظر ما همراه می شوید فقط به نوع کلمات و اصطلاحات خوب دقت کنید؛ ملاحظه بفرمایید.

سوال : جناب آقای حیدری اوضاع سیاسی کشور را چگونه می بینید ؟

جواب : سوالتان کلی است لطفاً مشخص تر بفرمایید تا پاسخ دهم.

سوال: منظورم این است که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر قرار گرفته ایم و هر روز اخباری مبنی بر ائتلاف ها که چه در جبهه اصول گریان و چه در جبهه اصلاح طلبان می شنویم شما چگونه به این مسائل نگاه می کنید؟

جواب : بعضی وقت ها می شنویم که اصول گرایان و اصلاح طلبان دو بال نظام هستند که این خود مبارک است ولی هیچ وقت از تعمیرات بال سخن به میان نمی آورند .

سوال : تعمیرات بال یعنی چه ؟

جواب : اصول گرایان واصلاح طلبان وضعیت بالشان از سه حالت خارج نیست :

1. دسته اول به آشیانه برگردند تا تعمیر و اجازه پرواز مجدد بگیرند .

2. دسته دوم هنگام مراجعت به آشیانه باید از رده خارج شوند چرا که پرواز آنها می تواند برای سلامتی خودشان و هم برای مسافرانشان دچار زحمت کند.

3. دسته سوم مشکلی ندارند و فعلاً می توانند به پرواز شان ادامه دهند.

سوال : جناب حیدری ممکن است شفاف تر بیان بفرمایید؟

جواب : ببینید اتفاقات سال 88 را به یاد آورید تبلیغات توسط صدا و سیما آنقدر شدت گرفت که جامعه از سادگی به سمت پیچیدگی رفت و افکار عمومی که نتیجه بحث و انتقاد و جدل معتدل است دچار سر در گریبانی شد و جامعه را اسیر هیجان کاذب کرد و این همان بی تدبیری مسئولین صدا و سیما بود و حتی تعدادی از مسئولین مملکتی ما دچار توهم شده بودند طوری که کار نظام اسلامی را تمام شده می دانستند و عده ای هم روی مرز مانده بودند. صبح روز 9 دی منطقه پرواز ممنوعه اعلام شد.

سوال : منطقه پرواز ممنوعه یعنی چه ؟

جواب : یعنی اینکه مردم به همان دسته اول و دوم اصول گرایان و اصلاح طلبان دیگر اجازه پرواز ندادند و همگی زیر چتر ولایت جمع شدند آن روز واقعا دیدنی بود و محاسبات داخلی تعدادی از آقایان را بهم ریخت وچون با سیل خروشان مردمی در 9 دی مواجه شدند بلا فاصله تغییر چهره دادند و با به کار بردن کلماتی همچون ساکتین فتنه و کاسبین فتنه علیه یکدیگر سعی بر التیام بخشی خود داشته و دارند.آنجا دنیا متوجه جایگاه ولایت فقیه شد.

سوال: شما دوست دارید که رییس جمهور آینده اصول گرا باشد یا اصلاح طلب ؟

جواب : مشحص است هرکس نظراتش به حضرت آقا نزدیک تر باشد و تعادل شخصیتی بیشتری داشته باشد و ولایت پذیری خودش را در عمل ثابت کرده باشد؛ واقعاً مردم دیگر از مدیریت اجی مجی لا ترجی خسته شدند . و به دنبال مدیریت پا خورده هستند .

سوال : جناب حیدری ما هم غافل گیر شدیم مدیریت اجی مجی لا ترجی ومدیریت پا خورده را می شود مقداری بیشتر توضیح دهید ؟

جواب : بچه که بودیم پدر و مادرمان بعضی از وقت ها داستان هایی را برایمان تعریف می کردند و پایان داستان یک وردی را می خواندند و می گفتند اجی مجی لا ترجی و سپس با تردستی یک نخود و یا یک دانه لوبیا ویا یک سکه را مخفی می کردند و این برای ما جذابیت داشت به مرور زمان و با بزرگتر شدن ما، این مسئله جذابیت خود را از دست می داد چون می دانستیم به هر صورت شی غیب شده بلاخره سر از یک جا در می آورد .مثلا در مدیریت اجی مجی لا ترجی می شود که یک پِژو 504 به قیمت چند میلیارد تومان فروش برود اما بینندگان این تردستی که دیگر بچه نیستند و می دانند که این تردستی در آینده از یک جا سر در می آورد و پیدا می شود در حقیقت در مدیریت اجی مجی لا ترجی مشکلات برای مدتی غیب و بعد از 24/ 3/92 در دولت بعدی ظاهر و گریبان آنان را خواهد گرفت و آنان بابت تردستی ما قبل خود باید متحمل زحمات زیادی شوند .

سوال : جناب آقای حیدری به مدیریت پا خورده اشاره نکردید ؟

جواب : ضرب المثل معروف می گوید : "مثل قالی کرمان می مونه هر چه پا می خوره بهتر میشه " را شنیده اید که این مصداق فرش های دست باف است که هر چه بیشتر مورد استفاده و پا بخورند ارزش آنها افزونتر و طرفداران بیشتری پیدا می کند چون به مرور پا خوری رنگ ها منسجم تر و گره ها محکم تر و در حقیقت شکل و شمایل واقعی خود را پیدا می کند و قیمتی می شود این اتفاق در مدیریت شهری افتاده و هرچه بیشتر از عمر فعلی این مدیریت می گذرد انسجام بیشتری و قیمت بالاتری پیدا می کند در حقیقت نوع مدیریت شهری پا خورده است و این مرهون شهردار تهران است.

سوال : منظورتان آقای قالیباف است ؟

جواب : (با خنده) نه خیر خودم را می گویم .بله درست اشاره فرمودید .

عماریون : جناب حیدری بابت مصاحبه از شما سپاسگزاریم .

جواب : خداوند حفظ تان کند و انشاالله همگی در مسیر ولایت و گوش به فرامین حضرت آقا قدم بر داریم .

 

/ 0 نظر / 4 بازدید