هاشمی رفسنجانی بازی خورد یا زیرکی کرد؟!

"عماریون"- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در رویدادی تامل برانگیز، درست همزمان با دیگر چهره جنجالی این روزها، یعنی اسفندیار رحیم‌مشایی وارد ستاد انتخابات کشور شد و ثبت نام کرد.

بر اساس این گزارش، هاشمی و مشایی در آخرین دقایق ثبت‌نام، در فهرست رسمی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری یازدهم قرار گرفتند.

شعارم را الان نمی‌گویم

او که بدون برگزاری کنفرانس خبری ستاد انتخابات را ترک کرد در سخنانی کوتاه گفت: شعارم را الان نمی‌گویم.

آقای هاشمی در حالی نام خود را بین کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گنجاند که در هفته های اخیر بارها نسبت به کاندیداتوری اش اعلام تردید کرده بود.

اما هم زمان فشارها و تبلیغات گسترده ای از سوی جریان اصلاحات و اپوزیسیون برای ترغیب وی به نامزدی صورت گرفت تا جایی که روزنامه شرق و سایر رسانه های اصلاح طلب برای زمینه سازی حضور هاشمی، از اتهام زنی به مراجع عظام تقلید هم ابا نکردند.

روزنامه اصلاح طلب شرق تیتر یک شماره امروز خود را به خبر کذب دعوت آیات‌ عظام سیستانی و خراسانی از هاشمی رفسنجانی برای کاندیداتوری اختصاص داد اما این دو مرجع تقلید بلافاصله این ادعا را تکذیب کردند.

آرزوی خاتمی برآورده شد

هرچند که خنثی شدن این بمب تبلیغاتی هم باعث نشد، آقای هاشمی آرزوی سیدمحمد خاتمی را برآورده نکند.

محمد خاتمی که گویا از ردصلاحیت خود در نتیجه عملکردش در فتنه 88 مطمئن بود، اخیرا گفت: خدا کند آقای هاشمی کاندیدا شود.

وزارت کشور


اعلام کاندیداتوری آقای هاشمی که 80 سال از عمر او می گذرد، در عین حال که شائبه ردصلایت وی به دلیل ناتوانی جسمی را مطرح کرده، این باور را هم دامن زده است که متفکران جریان فتنه 88، سیاستمدار پیر را به عنوان آخرین شوک برای احیای جریان متبوع خویش و رسیدن به کرسی قدرت به بازی گرفته است.

در همین حال، تقریبا همه کاندیداهای اصولگرا که شاهد تردید چندماهه هاشمی در دوراهی "آمدن و نیامدن" بودند، چندین بار به وی توصیه کردند، فریب پازل قدرت طلبانه اصلاح طلبان را نخورد و با توجه به دیدگاه منفی بالای مردم به وی، شکست دیگری را در کارنامه خود ثبت نکند؛ توصیه ای که هاشمی شنید اما عمل نکرد.

اکنون همه نگاه ها به سمت آقای هاشمی رفسنجانی دوخته شده. افکار عمومی منتظر پاسخگویی رئیس مجمع تشخیص درباره عملکردش در فتنه آمریکایی-اسرائیلی 88 است و می خواهد ببیند آیا ستادهای انتخاباتی او محل رفت و آمد افراطیون اصلاح طلبی خواهد شد که تا همین چند سال پیش هاشمی را "عالیجناب سرخپوش" می نامیدند؟ و اینکه رئیس مجمع تشخیص خلاف سال 88، مرزبندی روشنی با اصحاب میدانی فتنه و ضدانقلاب خواهد داشت؟

همچنین کانال های ماهواره ای و رسانه های ضدایرانی تا به امروز شعار "من رای نمی دهم" را به عنوان لوگوی انتخاباتی تلویزیون خود هک کرده بودند؛ باید دید آیا آمدن هاشمی، "نون" نمی دهم را از این جمله حذف خواهد کرد؟!

منبع: جهان

/ 0 نظر / 5 بازدید