حدادعادل در نشست خبری: ضرورتی برای کناره‌گیری احساس نمی‌کنم

 
ارسال توسط سایت انتخابات در تاریخ ۱۹ - خرداد - ۱۳۹۲

haddad1

حوزه “غلامعلی حدادعادل” در نشست خبری که صبح امروز (شنبه ۱۸ خرداد) برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به حضور در عرصه‌های اجرایی، قانونگذاری و فضای سیاسی کشور به این جمع‌بندی رسیدم که وارد عرصه انتخابات شوم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: سعی دارم در تبلیغات و انتخابات از مسیر انقلاب و حق و انصاف دور نشوم  و نمی‌خواهم به هر قیمتی جلب آراء کنم لذا حرف و وعده‌ای که شدنی نیست را نمی‌گویم.

وی ادامه داد: یک ریال از هیچ کس و از هیچ بنگاه اقتصادی کمک نگرفته‌ام و نسبت به بیت‌المال تصرفی نداشته‌ام؛ سعی دارم از سیاه نمایی پرهیز کنم و مشکلات اصلی مردم را در اولویت قرار دهم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: سیاه جلوه دادن فضای کنونی اقتصادی جفاست؛ ما می‌توانیم مشکلات را حل و فصل کنیم لذا امیدوارم مردم با تشخیص درست در ۲۴ خرداد یک انتخاب خوب در خلق حماسه سیاسی داشته باشند.

حداد عادل راهکار‌های خود برای حل مشکلات اقتصادی را به دو دوره کوتاه مدت و میان مدت تقسیم‌بندی کرد و در تشریح راهکارهای کوتاه مدت گفت: آرامش و ثبات در فضای اقتصادی، تثبیت نرخ ارز، تعادل عرضه و تقاضا، صادرات و واردات از اولویت‌های موجود در این دوره بوده و در میان مدت نیز حرکت به سوی اجرای قانون اصل ۴۴ باید صورت گیرد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که روابط ایران و ترکیه به کدام سو خواهد رفت؟ گفت: روابط ایران و ترکیه از اهمیت زیادی برخوردار است و تلاش می‌کنیم از ظرفیت‌های هر دو کشور استفاده‌های لازم را داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه آیا امکان کناره‌گیری شما به نفع جلیلی وجود دارد؟ اظهار داشت: در شرایط فعلی بنده هیچ ضرورتی برای کناره‌گیری به نفع هیچ کاندیدایی احساس نمی‌کنم.

حدادعادل به ریاست خود در اتحادیه مجالس آسیایی اشاره کرد و ادامه داد: در این دوره فعالیت‌های خوبی در زمینه سیاست خارجی صورت گرفت.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خصوص این که رابطه آرمان و عمل در سیاست شما چیست؟ گفت: بنده در سیاست به ترکیب آرمان و واقعیت اعتقاد دارم  و نظرم این است که هر دو در عرصه سیاست خارجی هم حاکم است.

وی ادامه داد: تاکید بنده براین است که با مایوس کردن دشمن  باید زمینه را برای حل مشکلات فراهم کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا ائتلاف سه گانه شکست خورده است؟ گفت: پیروزی اصولگرایان علت اصلی تشکیل ائتلاف بود، چرا که پیروزی اصولگرایان را به نفع انقلاب می‌دانیم ولی در شرایط فعلی، نگرانی از بابت پیروزی اصولگرایان نداریم و فکر می‌کنیم حضور هر سه نفر ما در عرصه انتخابات موجب شکست اصولگرایان نمی‌شود.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که نقش سپاه در حوزه سیاست داخلی و خارجی شما کجاست؟ گفت: سپاه یک ظرفیت انقلابی و متعهد به کشور است؛ بعد از اتمام جنگ نیروی سپاه در همه عرصه‌ها به خصوص در عرصه اقتصادی  به کشور خدمت کرده است لذا با حفظ مصالح کشور از ظرفیت‌های سپاه استفاده خواهم کرد.

وی تاکید کرد: اقتصاد کشور براساس رهنمودهای  مقام معظم رهبری که براساس اصل ۴۴ است عمدتا باید به بخش خصوصی داده شود اما لازم نیست سپاه وارد بخش خصوصی شود.

حداد عادل در پاسخ به این سوال که نظر شما راجع به انرژی هسته‌ای چیست؟ گفت: موضوع هسته‌ای ایران یک بهانه برای مخالفت با ایران است چراکه آمریکا می‌داند که فعالیت‌های هسته‌ای ایران صلح آمیز است بنابراین موضوع هسته‌ای ایران یک بهانه برای فشار است.

وی درباره علت پاسخ ندادنش به اظهارات محسن رضایی در مناظره روز گذشته، گفت: به این دلیل به سخنان رضایی پاسخ ندادم، چون که هم فرصت نبود و هم اینکه آقای رضایی تصور می‌کند اگر من و ولایتی اختلاف نظری داشته باشیم، چون ائتلاف کردیم باید آن را پنهان کنم، بنده برای آگاهی ملت از دیدگاه‌هایم، نقد خودم را نسبت به آقای ولایتی و  هر کاندیدای دیگری اعلام می‌کنم تا ملت بداند با اینکه با هم در یک ائتلاف هستیم، ولی دیدگاه‌هایمان را مطرح می‌کنیم، بنده مصلحت انقلاب را بر مصلحت ائتلاف ترجیح می‌دهم.

حداد عادل در  پاسخ به سوال دیگری درباره ملاقات ائتلاف با آیت‌الله مهدوی‌کنی، تصریح کرد: قبلا با “آیت‌الله مهدوی‌کنی” ملاقات داشتیم، هر سه نفر ما در مناظرات و تبلیغات شرکت کردیم و بعد از آن هم دیداری با ایشان نداشتیم ولی آنچه برای ما مهم است، انقلاب و پیروزی اصولگرایان است، اگر ضرورتی احساس کنیم که باید درباره حضور یا عدم حضور من تصمیم بگیریم، متناسب با آرایش سیاسی صحنه و ترکیب نامزدها، در این یک هفته باقی‌مانده تا روز انتخابات تصمیم‌گیری می‌کنیم ولی فعلا نگرانی از بابت پیروزی اصولگرایان نداریم.

وی در پاسخ به این سوال که وزرای اقتصادی دولت آماده مناظره با کاندیداهای انتخاباتی شدند ولی هیچ کدام حاضر نشدند آیا شما حاضر به مذاکره با وزرای اقتصادی هستید؟ گفت: من مانعی برای مذاکره با وزرای اقتصادی در دولت نمی‌بینم ولی در هفته آخر انتخابات بهتر است مناظره با کاندیداها شود تا وزرای اقتصادی.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه در مناظره سوم سیاه نمایی علیه دولت شده است با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری آیا خلاف اصل عدالت نیست؟ گفت: سیاه‌نمایی امری ناپسند و خلاف اخلاق اسلامی است و بنده سعی کردم در این سه مناظره حق مدیران قبلی را ضایع نکنم و مشکلات مردم را نیز نادیده نگیرم؛ مسکن مهر را عملکرد خوب دولت توصیف کردم اما معتقد هستم که بعضی از کاندیداها حالت تهاجمی می‌گیرند و طوری وانمود می‌کنند که باید بری رای آوری به صورت هر کسی چنگ بیاندازند.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که شورای عالی سینما در دولت شما به کجا خواهد رسید؟ ادامه داد: بنده اظهارنظری در مورد ساختارهای موجود نمی‌کنم چرا که ممکن است این ساختارها مفید و یا غیرمفید باشند بنابراین تصمیم‌گیری راجع به شورای عالی سینما و سازمان سینمایی قابل بررسی است.

وی افزود: سینما را قابل مقایسه با فوتبال در رشته‌های ورزشی می‌دانم و اگر سینما در مسیر رشد کشور حرکت کند می‌تواند مددکار نظام و ملت باشد.

حدادعادل ادامه داد: تلاش می‌کنم زبان مشترک بین دولت و اهل سینما را پیدا کنم و بر اساس ساختار و چارچوب ارزش‌های نظام از تجربه‌های اهل سینما استفاده کنم چرا که اصول من این است که از نهادهای مردمی استفاده سیاسی و ابزاری نخواهم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که موضع شما در این خصوص که انقلاب اسلامی تا به امروز پشتیبان آرمان فلسطین بود، خاطر نشان کرد: هنگامی که در مجلس بودم هرگز بخشی از امکانات را به سوی طیف خاص مثلاً خبرنگاران سوق ندادم تا از شخص و مواضعم حمایت کنند، بنابراین سعی دارم در حوزه سینما نیز امکانات کشور را به برخی کارگردان‌ها به منظور حمایت از خویش تخصیص ندهم چرا که طرفداری از نظام و ملت برای بنده حائز اهمیت است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه راهکار شما در رابطه مذاکرات هسته‌ای چیست؟ گفت: مخالفت برخی کاندیدا را با نظرات خودم یک ژست تبلیغاتی قلمداد می‌کنم لذا باید توسط جهاد اقتصادی، حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی و حماسه اقتصادی به تثبیت نرخ ارز کمک کرده و نیز به دشمن نشان دهیم که اقتصاد ما می‌تواند بدون نفت هم به کار خود ادامه دهد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که برنامه شما برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق چیست؟ گفت: مسائل اجتماعی از جمله خطرات موجود در جهت تهدید جامعه است، طلاق و اعتیاد دو نمونه بارز از آسیب‌های اجتماعی است که باید با صبر و حوصله پیگیری شود.

/ 0 نظر / 10 بازدید